فراخوان دریافت مقالات مجله پیشرفت های فیزیک نوین ایران (2)

مجله پیشرفت های فیزیک ایران آمادگی خود را جهت دریافت مقالات جهت بررسی اولیه و ارجاع به داوران اعلام می دارد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از زنجان دکتر احسان توابی از اساتید فیزیک دانشگاه پیام نور زنجان با اشاره به امکانات این مجله اظهار داشت: با استفاده از این مجله امکان دسترسی به نتایج پژوهش های محققین علم فیزیک و ارزیابی آنها فراهم می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان زنجان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر دانشمندان علاقه زیادی به چاپ مقالات در ISIداشته و از این طریق نمی توان روحیه همکاری پژوهشگران داخلی را تقویت کرد با مراجعه به سایت مذکور پژوهشگران علم فیزیک می توانند داده های خود را به اطلاع همکاران خود برسانند.

وی اضافه کرد: چاپ و انتشار یافته های پژوهشگران داخلی در این مجله فرصتی استثنایی برای آشنایی و تبادل اطلاعات محققان کشور فراهم خواهد نمود و زمینه بحث و گسترش دانش در شاخه های مختلف فیزیک را مهیا می کند.

توابی هدف از طراحی سایت فیزیک نوین ایران را انتشار یافته های پژوهشی نوین دانشمندان ایران در زمینه تخصصی فیزیک شامل مطالعات نظری و کاربردی سیستم های فیزیکی برای مطالعه بنیادی، ستارگان و خورشید، حالت جامد و ابررسانا، شامل انتشار پژوهش هایی در زمینه لایه های نازک، نانو فیزیک، فوتونیک، پلاسما و شبیه سازی های کامپیوتری و فیزیک محاسباتی عنوان کرد.

وی مشاهده و داوری مقالات، ارائه نظرات و گسترش علم فیزیک در کشور را از امکانات این سایت معرفی کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه تا کنون مجلات مشابهی در این خصوص طراحی شده ولی پا برجا نبوده اند اضافه کرد: در این سایت سیستمی طراحی شده که کلیه روند چاپ، داوری، دریافت و ارسال به ناشر و همچنین انجام ویرایش مجدد به طور آنلاین صورت می گیرد.

توابی یادآور شد: با توجه به جدیدالتاسیس بودن سایت، فعلا مقالات با ارجحیت از دانشگاه های پیام نور پذیرفته می شود و در مرحله داوری نیاز به رعایت شیوه نامه ارسال مقالات مطرح نیست.

لازم به ذکر است صاحب امتیاز این مجله دانشگاه پیام نور، مدیرمسئول جناب آقای دکتر احمد آخوند (معاون پژوهشی) دانشگاه پیام نور است.

لذا ازکلیه محققان رشته فیزیک دعوت می شود بر اساس شیوه نامه تدوین مقالات که در تارنمای http://ipp.journals.pnu.ac.ir قابل بهره برداری است اقدام به بارگذاری آنلاین نتایج پژوهشی خود در این سایت نمایند.

لازم به ذکر است در حال حاضر این مجله قادر به بررسی درخواست ها تنها به صورت آنلاین می باشد و علاقه مندان می توانند در صورت تمایل برای همکاری به عنوان داور در این مجله در فرم مربوطه گزینه داور را انتخاب فرمایند.

اهداف مجله: انتشار یافته های پژوهشی نوین دانشمندان ایران در زمینه تخصصی پلاسما شامل مطالعات نظری و کاربردی سیستم های پلاسمایی برای مطالعه همجوشی هسته ای، پلاسمای فضایی در جو سیارات، ستارگان و خورشید، حالت جامد و ابررسانا که شامل انتشار پژوهش هایی در زمینه لایه های نازک، نانو فیزیک، فوتونیک، پلاسما و شبیه سازی های کامپیوتری و فیزیک محاسباتی است.

علاقه مندان می توانند جهت مشاهده به آدرس سایت مذکور مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 4247120-0241 تماس حاصل فرمایند.

مجله الکترونیکی فیزیک نوین ایران ویژه دانشجویان و اساتید علم فیزیک برای نخستین بار بارگذاری شد.