نمایشگاهی از ۳۰۰ اختراع جابز در بزرگترین موزه تحقیقاتی جهان

موسسه اسمیتسونین بزرگترین موزه علمی، فرهنگی، تحقیقاتی جهان در نظر دارد نمایشگاهی از ۳۰۰ اختراعات فناوری استیو جابز برگزار کند.

نمایشگاه اختراعات استیوجابز در موسسه اسمیتسونین روز ۱۱ می ( ۲۲ اردیبهشت ماه) با عنوان " اختراعات و شاخصهای تجاری استیو جابز: هنر و فناوری که جهان را تغییر داد" افتتاح می شود و تا روز ۱۳ ژوئیه ( ۲۳ تیرماه) در مرکز رپلی موسسه اسمیتسونین ادامه دارد.

واین کلاو دبیر این موسسه اظهار داشت: این نمایشگاه اشیائی که قرار است به نمایش گذاشته شود را از دفتر اختراعات مجموعه اسمیتسونین ارائه خواهد کرد که در آن می توان به یک رایانه مکنیتاش اپل ساخته شده در سال ۱۹۸۵، یک موس و یک کیبورد، یک رایانه NeXT ۲۰۰۵ و یک آی پد اپل ۲۰۱۰ و کپی ۳۱۲ سند اشاره کرد.

براساس گزارش ای جی سی، کلاو یادآور شد این نخستین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه های اختراعات است که توسط این موسسه برگزار می شود.

استیون پاول جابز که در اکتبر ۲۰۱۱ درگذشت مخترع ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای شرکت اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود.

موسسه اسمیتسونین بزرگترین موزه علمی -فرهنگی -تحقیقاتی جهان مستقر در واشنگتن، آمریکا است و در مجموعه خود ۱۳۷ شی نگاهداری می کند، این موسسه متشکل از ۱۹ موزه و ۹ مرکز علمی -فرهنگی در چند ایالت آمریکا بوده و ۱۵۶ موزه در آمریکا وابسته به این موسسه هستند.